ناوبری پرش

موشک هایپرسونیکی چین | موج مدیا | MoojMedia

صفحه اصلی / اخبار / اخبار نظامی / فناوری نظامی / موشک هایپرسونیکی چین/

موشک هایپرسونیکی چین

  • 66 ارسال شده توسط علیرضا
  • بدون دیدگاهمتن دیدگاهدیدگاه

گلایدر هایپرسونیک DF-ZF با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای می‌تواند به سرعتی بین ۵ تا ۱۰ برابر سرعت صوت برسد.

از دیگر کاربردهای این سلاح هایپرسونیک می‌توان به عملیات‌ تاکتیکی چون هدف قرار دادن اهداف متحرک چون ناو جنگی اشاره کرد. این سلاح نخستین بار اواخر سال ۲۰۱۹ در مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین به نمایش گذاشته شد.

موشک هایپرسونیکی چین

گلایدرهای هایپرسونیک خطری بزرگ برای سیستم‌های پیشرفته دفاع موشکی هستند. آن‌ها بر خلاف موشک‌های بالستیک مسیر حرکتی قابل پیش‌بینی ندارند.

آن‌ها پس از ورود به اتمسفر به در مسیری صاف‌تر به سمت هدف سر می‌خورند و به این ترتیب خیلی دیرتر توسط رادارهای سیستم‌های دفاع موشکی کشف خواهند شد و با توجه به سرعت بسیار بالایی که دارند کار دفاع را برای سیستم‌های دفاع موشکی بسیار دشوار می‌کنند.

گلایدر DF-ZF به غیر از موشک دانگ فنگ ۱۷ می‌تواند بر موشک‌ بالستیک قاره‌پیمای دانگ فنگ ۳۱ نیز سوار شود و به این ترتیب به برد ۱۲ هزار کیلومتر دست پیدا می‌کند و می‌تواند به عنوان سلاح استراتژیک چین علیه رقبای منطقه‌ای و آمریکا مورد استفاده قرار گیرد.

وزارت دفاع آمریکا در مارس ۲۰۲۰، پیشنهادی برای سرعت بخشیدن به توسعه اسلحه هایپرسونیک ارائه کرد تا به گفته مایکل گریفین، معاون سابق وزیر دفاع تا از رقبایی چون چین در این زمینه جا نماند.

204 بازدید

دیدگاه کاربر

دیدگاه شمانظر شما در مورد

نویسنده: علیرضا

Avatar photo
  • مدیر مسئول رسانه فرهنگی هنری موج مدیا
  • تعداد ارسالی: 36

جدیدترین ها

Categories