ناوبری پرش

عجیب ترین هواپیمای جنگی دنیا در ناوگان سلطنتی انگلیس | موج مدیا | MoojMedia

صفحه اصلی / اخبار / اخبار نظامی / فناوری نظامی / عجیب ترین هواپیمای جنگی دنیا در ناوگان سلطنتی انگلیس/

عجیب ترین هواپیمای جنگی دنیا در ناوگان سلطنتی انگلیس

  • 1 ارسال شده توسط علیرضا
  • بدون دیدگاهمتن دیدگاهدیدگاه

نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا (RAF) پرواز آزمایشی یک هواپیمای حمل‌ونقل نظامی غول‌پیکر را که در آن از روغن پخت‌وپز به‌عنوان یک سوخت کاملاً تجدیدپذیر استفاده شده بود، با موفقیت با پایان رساند.

براساس بیانیه مطبوعاتی دولت بریتانیا، RAF یک هواپیمای ترابری نظامی را با ۱۰۰ درصد سوخت پایدار و تجدیدپذیر به پرواز درآورده است که این، اولین پرواز هر نوع هواپیمایی در جهان با چنین سوختی محسوب می‌شود.

«بارونس گلدی»، وزیر دفاع بریتانیا گفت: «آنها باید به این دستاورد بزرگ افتخار کنند؛ این یک پیشرفت بزرگ برای RAF و یک پیشرفت هیجان‌انگیز برای وزارت دفاع است.»

عجیب ترین هواپیمای جنگی دنیا در ناوگان سلطنتی انگلیس

کاهش انتشار کربن با هواپیما نظامی RAF Voyager

نسخه نظامی هواپیما ایرباس A۳۳۰ با نام RAF Voyager، در این آزمایش بر فراز شهرستان آکسفوردشر پرواز کرد؛ در حالی که برای تمام موتورهای آن صرفاً از سوخت پایدار هوانوردی (SAF) استفاده شده بود. این امر قابلیت‌های فراوانی را برای آینده پروازهای نظامی و غیرنظامی فراهم می‌کند.
انتشار کربن سوخت پایدار هوانوردی که از مواد اولیه پایدار مبتنی بر ضایعات مانند روغن پخت‌وپز تولید می‌شود، معمولاً تا ۸۰ درصد کمتر از سوخت جت معمولی است. این آزمایش موفقیت‌آمیز همچنین منجر به کاهش وابستگی RAF به زنجیره‌های تأمین جهانی و افزایش انعطاف‌پذیری عملیات‌ها و کاهش ردپای کربن آن می‌شود.
«مایکل ویگستون»، فرمانده نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا گفت: «تغییر آب‌وهوا یک چالش فراملی است که انعطاف‌پذیری، امنیت و رفاه جمعی ما را تهدید می‌کند. به همین دلیل، قصد داریم تا سال ۲۰۴۰، RAF را به اولین نیروهای هوایی بدون انتشار کربن جهان تبدیل کنیم.»
طبق مقررات ایالتی بریتانیا، تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای باید به صفر برسد. برای رسیدن به این امر در صنعت هوانوردی، یک استراتژی با نام Jet Zero Strategy تعریف شده که تأکید زیادی بر پیشرفت سریع فناوری برای کربن‌زدایی دارد؛ به‌گونه‌ای که مزیت‌های سفر هوایی حفظ شود و در عین حال پتانسیل کربن‌زدایی به حداکثر برسد.

 

 

203 بازدید

دیدگاه کاربر

  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

دیدگاه شمانظر شما در مورد

نویسنده: علیرضا

Avatar photo
  • مدیر مسئول رسانه فرهنگی هنری موج مدیا
  • تعداد ارسالی: 36

جدیدترین ها

Categories