ناوبری پرش

اجرای عملیات تاخت آب-خاکی در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش | موج مدیا | MoojMedia

صفحه اصلی / اخبار / اخبار نظامی / اجرای عملیات تاخت آب-خاکی در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش/

اجرای عملیات تاخت آب-خاکی در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش

  • 592 ارسال شده توسط سرلشکر
  • بدون دیدگاهمتن دیدگاهدیدگاه

در مراحل اولیه عملیاتی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش که از شب گذشته آغاز شده، تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیات تاخت آب-خاکی با قابلیت تصرف ساحل دشمن را با موفقیت اجرا کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از  قرارگاه رسانه‌ای رزمایش، در فاز عملیاتی رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش که از شب گذشته آغاز شده، تیپ‌های تفنگدار و تکاور نیروی دریایی ارتش با همراهی یگان‌هایی از نیروی زمینی ارتش علیه نیروهای حمله‌ور در قالب یگان‌های دشمن، حملات غافلگیرانه انجام داده و اهداف از پیش تعیین شده در سواحل مکران را به تصرف درآوردند.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش با اعلام این خبر گفت: یگان‌های تکاور و تفنگداران دریایی نیروی دریایی ارتش با بکارگیری انواع تجهیزات و سلاح‌های خود ازجمله قایق‌های تندرو، شناورهای هجومی، زیردریایی‌های مرطوب و ناوچه‌های راکت انداز، با استفاده از اصل غافل‌گیری، یگان‌های حمله ور در نقش دشمن را منهدم کردند.

وی افزود: همچنین، اجرای عملیات‌های هلی‌برن و راپل از بالگردهایAB-۲۱۲ نیروی دریایی ارتش بخش دیگری از عملیات تاخت آب -خاکی با قابلیت تصرف ساحل دشمن بود.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش ادامه داد: اجرای گشت هوایی به منظور تأمین امنیت هوایی نیروهای عمل کننده در سطح، توسط تیزپروازان نیروی هوایی ارتش و همچنین رصد و پایش آسمان منطقه عملیات توسط نیروی پدافند هوایی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این رزمایش بزرگ بود.

امیر سرتیپ شیخ گفت: تکاوران و تفنگداران دریایی نیز به رغم وجود عوارض و موانع متنوع طبیعی در مقابله با عملیات تهاجمی سنگین دشمن، با تسلط بر راهبردهای رزمی و رصد اطلاعاتی و عملیاتی یگان‌های نفوذکننده مانع هرگونه فعالیت عملیاتی و تجسس اطلاعاتی دشمن شده و با پشتیبانی یگانهای پدافند ساحلی نسبت به اجرای آتش سبک و سنگین توپخانه‌ای بر روی اهداف از پیش تعیین شده اقدام کردند و در مدت زمان بسیار کم توانستند مانع از پیشروی یگان‌های مهاجم شوند.

وی افزود: انهدام واحدهای شناور دشمن توسط شناورهای تندروی آذرخش، شهاب و رعد مجهز به راکت انداز، عملیات مین‌ریزی، دفاع ساحلی توسط توپخانه ساحلی، اجرای تازش موتوری در سواحل و هلی برن تفنگداران بوسیله بالگردهای یگان هوادریا از جمله دیگر عملیات های صورت گرفته در این مرحله از رزمایش بود.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ با اشاره به برقراری ارتباط امن میان یگان‌های عمل‌کننده با مراکز فرماندهی در این مرحله از رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۱، گفت: پایداری ارتباطات در فضای مطلق جنگ الکترونیک از جمله نقاط قوت این عملیات است که با موفقیت اجرا شد

305 بازدید

دیدگاه کاربر

دیدگاه شمانظر شما در مورد

نویسنده: سرلشکر

  • تعداد ارسالی: 5

جدیدترین ها

Categories