ناوبری پرش

اجرای عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش | موج مدیا | MoojMedia

صفحه اصلی / اخبار / اخبار نظامی / اجرای عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش/

اجرای عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش

  • 595 ارسال شده توسط سرلشکر
  • بدون دیدگاهمتن دیدگاهدیدگاه

در ادامه مراحل اصلی رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱، یک فروند ناو آب ـ خاکی تنب، تانک‌های T-۷۲ و نفربرهای BMP-۲ را برای اجرای عملیات بیچینگ یا تصرف سرپل از دریا به ساحل دشمن منتقل کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱، در ادامه مراحل اصلی این رزمایش و در یک عملیات مشترکی نیروی دریایی و نیروی زمینی، یک فروند ناو آب ـ خاکی تنب، تانک‌های T-۷۲  و نفربرهای BMP-۲  را برای اجرای عملیات بیچینگ یا تصرف سرپل از دریا به ساحل دشمن منتقل کرد.

در این عملیات، ناو آب ـ خاکی تنب به حدی خود را به نزدیکی ساحل رساند که بتواند با گشودن درب سه تکه خود، تجهیزات زرهی را در ساحل پیاده کند.

پس از اجرای موفق این عملیات، سردار سرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص)، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از معاونان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در جمع نیروهای مشارکت‍کننده در این عملیات از تلاش آنان قدردانی کردند.

جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در منطقه خلیج فارس ناوگان نیروبر سنگین با قابلیت جابجایی ادوات زرهی دارد.
گفتنی است؛ ابتکار عملیات بیچینگ در تاخت آب ـ خاکی متعلق به ایرانی ها در ادوار گذشته است و سایر کشورها این عملیات را از ایرانی ها فرا گرفته‍اند که در سراسر جهان با استفاده از تجهیزات به روز انجام می شود.

9 دی 1401 | اخبار نظامی
312 بازدید

دیدگاه کاربر

دیدگاه شمانظر شما در مورد

نویسنده: سرلشکر

  • تعداد ارسالی: 5

جدیدترین ها

Categories